WordPress.com’un Gizlilik Politikası

Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir. Automattic’te, birkaç temel ilkemiz var:

 • Sizden sağlamanızı istediğimiz kişisel bilgiler ve hizmetlerimizi kullanarak hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler hakkında düşünceli davranıyoruz.
 • Kişisel bilgileri ancak saklamak için bir nedenimiz olduğu sürece saklarız.
 • Web sitenizdeki hangi bilgilerin herkese açık olarak paylaşıldığını (veya gizli tutulduğunu), arama motorları tarafından indekslendiğini ve kalıcı olarak silindiğini kontrol etmenizi mümkün olduğunca basitleştirmeyi amaçlıyoruz.
 • Kişisel bilgileriniz için hükümetin taleplerini aşmamanızdan korunmanıza yardımcı oluruz.
 • Kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız konusunda tam şeffaflığı hedefliyoruz.

Aşağıda, bu ilkeleri içeren ve açıklayan Gizlilik Politikamız bulunmaktadır.

Biz Kimiz ve Bu Politikanın Kapsamı

Naber! Blogculardan fotoğrafçılara, küçük işletme sahiplerine ve girişimlere kadar herkesin açık ağın gücünden ve sözünden tam olarak yararlanmasına izin vermek için tasarlanmış çeşitli ürün ve hizmetlerin arkasındaki insanlarız. Misyonumuz, yayıncılık ve ticareti demokratikleştirmek, böylece öyküsü olan herkesin anlatabileceği ve herkesin büyük fikirlerini geçim kaynağına dönüştürebilmesi. Açık İnternet’i açık kaynaklı kodla güçlendirmeye inanıyoruz ve çalışmalarımızın büyük çoğunluğunun Genel Kamu Lisansı (“GPL”) kapsamında olduğunu söylemekle gurur duyuyoruz. Diğer birçok hizmetin aksine, GPL kodumuz herkese açık olduğundan, nasıl çalıştığını görmek için o kodu indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

Bu Gizlilik Politikası, kullandığınızda hakkınızda topladığımız bilgiler için geçerlidir:

 • Web sitelerimiz (automattic.com, wordpress.com, vip.wordpress.com, jetpack.com, woocommerce.com, crowdsignal.com, gravatar.com, intensedebate.com, vaultpress.com, akismet.com, simplenote.com dahil), simperium.com, leandomainsearch.com, cloudup.com, longreads.com ve happy.tools);
 • Mobil uygulamalarımız (Android ve iOS için WordPress mobil uygulaması dahil);
 • Web sitelerimizde veya web sitelerimizde mevcut olan diğer Automattic ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve özellikler (örneğin, WordPress.com planları, Düzenli Ödemeler, Basit Ödemeler, WordPress.com VIP, Jetpack, WooCommerce Hizmet Uzantısı, Gravatar, IntenseDebate yorum yönetimi) sistem, Akismet planları, Simplenote, Simperium, Cloudup, Longreads ve Happy Tools); ve
 • Diğer kullanıcıların Hizmetlerimizi kullanan web siteleri, siz hesabınıza giriş yaparken bizimle birlikte.

Bu Gizlilik Politikası boyunca web sitelerimize, mobil uygulamalarımıza ve diğer ürün ve hizmetlerimizi toplu olarak “Hizmetler” olarak adlandıracağız. Ayrıca hangi AUTtic firmasının hakkınızdaki bilgilerin denetleyicisi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bir göz atın. Kontrolörler ve Sorumlu Şirketler hakkında aşağıdaki bölümde.

Lütfen bu Gizlilik Politikasının, ayrı bir gizlilik politikasına sahip olan hiçbir ürün veya hizmetimiz için geçerli olmadığını unutmayın.

Aşağıda, bu bilgilerle ilgili sahip olduğunuz seçimlerin yanı sıra, sizinle ilgili bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve paylaştığımızı açıklıyoruz.

Creative Commons Sharealike Lisansı

Bu Gizlilik Politikasını Creative Commons Sharealike lisansı altında kullanıma sunmaya karar verdik. Bu Gizlilik Politikası’nın ve diğer yasal belgelerin bir kopyasını Github’a alabilirsiniz . Kopyalamaktan, uyarlamaktan ve kendi kullanımınız için yeniden kullanmaktan memnuniyet duyarsınız. Politikanızın gerçek uygulamalarınızı yansıtması için dili değiştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, politikayı kullanırsanız, bir krediyi takdir eder ve sitenizdeki bir yerde Automattic bağlantısını kullanırız.

Topladığımız Bilgiler

Sizinle ilgili bilgileri ancak böyle bir nedenimiz varsa, örneğin Hizmetlerimizi sağlamak, sizinle iletişim kurmak veya Hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için toplarız.

Bilgileri üç şekilde topluyoruz: eğer bize ve ne zaman bilgi verirseniz, Hizmetlerimizi otomatik olarak çalıştırarak ve dış kaynaklardan. Topladığımız bilgileri gözden geçirelim.

Bize Sağladığınız Bilgiler

Bize sağladığınız bilgileri toplamamız şaşırtıcı değildir. Bilginin miktarı ve türü, içeriğe ve bilgiyi nasıl kullandığımıza bağlıdır. İşte bazı örnekler:

 • Temel Hesap Bilgileri: Hesabınızı oluşturmak için sizden temel bilgileri istiyoruz. Örneğin, bir WordPress.com hesabına kaydolan bireylerin , hizmete bağlı olarak bir kullanıcı adı veya adıyla birlikte bir e-posta adresi sağlamasını isteriz – bu kadar. Adresiniz ve paylaşmak istediğiniz diğer bilgiler gibi bize daha fazla bilgi sunabilirsiniz – ancak bu bilgilerin bir WordPress.com hesabı oluşturmasını istemiyoruz.
 • Genel Profil Bilgileri: Eğer bir hesabınız varsa, genel profiliniz için sağladığınız bilgileri topluyoruz. Örneğin, bir WordPress.com hesabınız varsa, kullanıcı adınız, genel profilinize koyduğunuz diğer bilgilerin yanı sıra, bir fotoğraf veya “Hakkımda” açıklaması gibi, bu genel profilin bir parçasıdır. Herkese açık profil bilgileriniz bu kadar – herkese açıktır – bu nedenle, hangi bilgileri dahil etmek istediğinize karar verirken lütfen bunu aklınızda bulundurun.
 • İşlem ve Fatura Bilgileri: Bizden bir şey satın alırsanız (örneğin, bir WordPress.com planına abonelik, premium bir tema, özel bir etki alanı veya bazı eğlenceli Longreads swag aboneliği) veya bir site sahibine ücret ödeyin (örneğin, Recurring yoluyla Ödemeler veya Basit Ödemeler), işlemi ve ödemenizi gerçekleştirmek için gereken adınız, kredi kartı bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz gibi ek kişisel ve ödeme bilgilerini sağlarsınız.
 • Mutlu Araçlar Bilgisi: Mutlu Araçlar kullanıcısıysanız, Hizmetin özelliklerinden yararlanmak için bize bilgi sağlayabilirsiniz. Örneğin, saat dilimi ve konum bilgilerini, şirket bilgilerini ve iletişim bilgilerini girebilirsiniz.
 • E-Ticaret Sitesi Bilgileri: E- ticaret Hizmetlerimizi siteniz üzerinden başkalarına ürün veya hizmet satmak için kullanıyorsanız ( WordPress.com üzerindeki Mağazalar , WooCommerce Servisleri uzantısı veya WooCommerce.com’daki diğer satın alımlar dahil) bir WordPress oluşturmanız gerekecektir. com hesabı veya mevcut bir hesabı bağlayın ve e-ticaret Hizmetlerimizden bazıları için site URL’nizi sağlayın. Ayrıca, Stripe veya PayPal hesabınızın e-posta adresi veya banka hesap bilgileriniz gibi bir ödeme entegrasyonu kurmak için bize finansal hesabınızla ilgili bilgiler de sağlayabilirsiniz.
 • İçerik Bilgisi: Kullandığınız Hizmetlere bağlı olarak, taslak ve yayınlanmış içerikte (web siteniz veya Crowdsignal anketiniz gibi) hakkınızdaki bilgileri de bize sağlayabilirsiniz. Örneğin, hakkınızdaki biyografik bilgileri içeren bir blog yazısı yazarsanız, bu bilgilere sahip oluruz ve yayınları herkese açık olarak yayınlamayı tercih ederseniz Internet’e erişimi olan herhangi biri olur. Bu sizin için açık olabilir… ama herkes için değil!
 • Kimlik Bilgileri: Kullandığınız Servislere bağlı olarak, bize web siteniz için kimlik bilgilerini (SSH, FTP ve SFTP kullanıcı adı ve şifresi gibi) sağlayabilirsiniz.Örneğin, Jetpack ve VaultPress kullanıcıları, sitelerinde bir sorun varsa veya sitelerinde sorunları daha hızlı bir şekilde gidermemize izin vermek için tek tıklamayla geri yükleme özelliğini kullanmak için bize bu bilgileri sağlayabilirler.
 • Bizimle İletişim Kurun (Merhaba!): Anketlere cevap verirken, bir Destek sorusu hakkında Mutluluk Mühendislerimizle iletişim kurduğunuzda, siteniz hakkında bir soru gönderirken veya kamuya açık forumlarımızda bir bültene kaydolduğunuzda bize bilgi verebilirsiniz. Longreads aracılığıyla gönderdiğimiz bir tane. Bizimle form, e-posta, telefon, WordPress.com yorumu aracılığıyla veya başka bir şekilde iletişim kurduğunuzda, iletişimimizin bir kopyasını (geçerli yasaların izin verdiği şekilde arama kayıtları dahil) saklarız.

Otomatik Olarak Topladığımız Bilgiler

Ayrıca bazı bilgileri otomatik olarak toplarız:

 • İşlem Kaydı Bilgileri: Çoğu çevrimiçi servis sağlayıcıda olduğu gibi, tarayıcı türü, IP adresi, benzersiz cihaz tanımlayıcıları, dil tercihi, başvuru yapan site, erişimin tarihi ve saati gibi web tarayıcılarının, mobil cihazların ve sunucuların genellikle sunduğu bilgileri topluyoruz. , işletim sistemi ve mobil ağ bilgisi. Hizmetlerimizi kullandığınızda (örneğin, WordPress.com’da web sitenizi oluştururken veya değişiklik yaparken) günlük bilgilerini toplarız.
 • Kullanım Bilgisi: Hizmetlerimizi kullanımınız hakkında bilgi topluyoruz.Örneğin, site yöneticilerinin ve kullanıcılarının WordPress.com veya Jetpack hizmetlerimizi kullanarak bir sitede gerçekleştirdikleri eylemler hakkında bilgi topluyoruz, başka bir deyişle, bir sitede ne, ne zaman ve hangi şeyi yapanlar (örneğin, [WordPress.com] kullanıcı adı] [saat / tarih] ‘de “[gönderinin adı]” silindi). Bir başka örnek olarak, WooCommerce Kullanım İzleyicimiz e-posta adresiniz, WooCommerce ayarlarınız, PHP ayarlarınız ve sitenizdeki diğer özellikler gibi bilgileri, toplam sipariş ve müşteri sayısı gibi çevrimiçi mağazanızla ilgili bilgileri izler. Ayrıca, Hizmetlerimizi (örneğin sayfa görünümleri, en.support.wordpress.com adresinde belge aramalarını destekleme, web siteniz için etkinleştirilen özellikler, Yönetici Çubuğumuzla ve Hizmetlerimizin diğer bölümleriyle etkileşimler) kullandığınızda ne olacağı hakkında bilgi toplarız. cihazınızla ilgili bilgiler (örneğin, ekran boyutu, hücresel şebekenin adı ve mobil cihaz üreticisi). Bu bilgileri, örneğin, Hizmetlerimizi size sunmak ve insanların Hizmetlerimizi nasıl kullandıklarına dair içgörü edinmek için kullanıyoruz, böylece Hizmetlerimizi daha iyi hale getirebiliriz.
 • Konum Bilgisi: Cihazınızın yaklaşık yerini IP adresinizden belirleyebiliriz. Bu bilgileri örneğin, belirli coğrafi bölgelerden kaç kişinin Hizmetlerimizi ziyaret ettiğini hesaplamak için kullanıyoruz ve kullanıyoruz. Mobil cihazımızın işletim sistemi izinleriyle yapmamıza izin verirseniz, mobil uygulamalarımız aracılığıyla kesin konumunuz hakkında bilgi toplayabiliriz (örneğin, konum bilgisi içeren bir fotoğraf gönderdiğinizde).
 • Saklanan Bilgi: Mobil cihazınızda saklanan bilgilere mobil uygulamalarımız üzerinden erişebiliriz. Bu saklanan bilgilere cihazınızın işletim sisteminin izinleri yoluyla erişiriz. Örneğin, mobil cihazınızın kamera rulosundaki fotoğraflara erişmemize izin verirseniz, Hizmetlerimiz, web sitenize gün doğumu gerçekten şaşırtıcı bir fotoğraf yüklediğinizde, cihazınızda depolanan fotoğraflara erişebilir.
 • Diğer Kullanıcıların Siteleriyle Etkileşimler: Bizimle hesabınıza giriş yaparken, “Beğenileriniz” ve belirli bir yayına yorum yaptığınız gibi, diğer kullanıcıların siteleriyle olan etkileşimleriniz hakkında bazı bilgiler topluyoruz. örneğin, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz yayınlar önerebilir . Başka bir örnek olarak, Yoğun Tartışma kullanıcıları için, hesabınıza giriş yaparken girdiğiniz yorumlar hakkında bilgi toplar ve bu bilgileri, örneğin yorumlarınızla ilgili yetenekli istatistikleri toplar (bu bilgileri kontrol panelinizde bulabilirsiniz!) Ve Yoğun Tartışma genel profilinizdeki yorumlarınız hakkında bilgiler.
 • Çerezler ve Diğer Teknolojilerden Gelen Bilgi: Çerez, bir web sitesinin ziyaretçinin bilgisayarında depoladığı ve ziyaretçinin tarayıcısının, ziyaretçinin her geri geldiğinde web sitesine sağladığı bilgi dizisidir. Piksel etiketleri (web işaretçileri olarak da bilinir) web sitelerine ve e-postalara yerleştirilen küçük kod bloklarıdır. Automattic, Hizmetlerimiz için ziyaretçileri, kullanımı ve erişim tercihlerini tanımlamamıza ve izlememize, ayrıca e-posta kampanyası etkinliğini izlememize ve anlamamıza ve hedefli reklamlar sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri ve piksel etiketleri gibi diğer teknolojileri kullanır. Çerezlerin kullanımı ve çerezlerin kullanımını nasıl kontrol edebileceğiniz de dahil olmak üzere izleme amacıyla kullanılan diğer teknolojiler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamıza bakın .

Diğer Kaynaklardan Topladığımız Bilgiler

Sizinle ilgili başka kaynaklardan da bilgi alabiliriz. Örneğin, WordPress.com hesabınızı başka bir hizmetle (Google gibi) oluşturursanız veya oturum açarsanız veya web sitenizi veya hesabınızı Publicize özelliğimiz aracılığıyla bir sosyal medya servisine (Twitter gibi) bağlarsanız, bu hizmetten bilgi alırız. (kullanıcı adınız, temel profil bilgileriniz ve arkadaş listeniz gibi) bu servis tarafından kullanılan yetkilendirme prosedürleri ile. Aldığımız bilgiler, hangi hizmetlere yetki vereceğinize ve uygun olan seçeneklere bağlıdır.

Ayrıca, posta adresi gibi, üçüncü taraf hizmetlerimizden henüz kullanıcımız olmayan kişiler hakkında (… ancak umarız da olur!), Örneğin kartpostallar gibi pazarlama ve reklam amacıyla kullanabileceğimiz bilgiler alabiliriz. Hizmetlerimizin reklamını yapan diğer postalar.

Bilgileri Nasıl ve Neden Kullanıyoruz?

Bilgiyi Kullanmanın Amaçları

Hakkınızdaki bilgileri yukarıda belirtildiği gibi ve aşağıda sıralanan amaçlar için kullanırız:

 • Hizmetlerimizi sağlamak için – örneğin, hesabınızı kurmak ve korumak, web sitenizi barındırmak, web sitenizi yedeklemek ve geri yüklemek, ücretli Hizmetlerimizden herhangi biri için ücret almak veya Longreads üzerinden okuma zevkiniz için makaleler ve hikayeler sunmak;
 • Hizmetlerimizi daha da geliştirmek ve iyileştirmek için, örneğin, kullanıcılarımızın web sitelerini daha verimli bir şekilde oluşturmalarına ve yönetmelerine yardımcı olacaklarını düşündükleri yeni özellikler ekleyerek;
 • Trendleri izlemek, analiz etmek ve kullanıcıların Servislerimizle nasıl etkileşime girdiğini anlamak, Servislerimizi iyileştirmemize ve kullanımı daha kolay hale getirmemize yardımcı olmak;
 • Reklamlarımızın etkinliğini ölçmek, ölçmek ve iyileştirmek ve kullanıcının elde tutma ve yıpranmasını daha iyi anlamak – örneğin, bir pazarlama mesajı aldıktan sonra kaç kişinin ücretli bir plan satın aldığını ya da kullanmaya devam edenler tarafından kullanılan özellikleri analiz edebiliriz. Belli bir süre sonra hizmetler;
 • Hizmetlerimizle ilgili herhangi bir sorunu izlemek ve önlemek, Hizmetlerimizin güvenliğini korumak, sahte işlemleri ve diğer yasa dışı etkinlikleri tespit etmek ve önlemek, spam’le mücadele etmek ve bir işlemi reddetmemize neden olabilecek Automattic ve diğerlerinin haklarını ve mülkiyetini korumak Hizmetlerimizin kullanımı;
 • Sizinle, örneğin bir e-posta yoluyla, Automtic ve sizin ilginizi çekeceğini düşündüğümüz diğerleri tarafından sunulan teklifler ve promosyonlar hakkında iletişim kurmak, geri bildirimlerinizi istemek ya da Automattic ve ürünlerimizden (aboneliğinizi iptal edebileceğiniz) güncel tutmak her zaman); ve
 • Hizmetlerimizi kullanarak deneyiminizi kişiselleştirmek, içerik önerileri sağlamak (örneğin, Okuyucu Sonrası Önerilerimiz aracılığıyla), pazarlama mesajlarımızı kullanıcı gruplarına (örneğin, bizimle özel bir planı olan veya bizim belli bir süre) ve alakalı reklamlar yayınlar.

Bilgi Toplamanın ve Kullanmanın Yasal Temelleri

Avrupa Birliği’nde olanlar için AB veri koruma yasaları kapsamında sizinle ilgili bilgilerin işlenmesinde yasal gerekçelerimize ilişkin bir not; bu nedenle bilgilerinizi kullanmamızın aşağıdaki temellere dayandığı:

(1) İlgili hizmet şartları veya sizinle yapılan diğer sözleşmeler kapsamında size taahhütlerimizi yerine getirmek için ya da hesabınızı yönetmek için gerekli olan – örneğin, cihazınıza ya da ücretlendirilen web sitemize erişimin sağlanması için kullanım gereklidir. ücretli bir plan için sen; veya

(2) Kullanım yasal bir yükümlülüğe uymak için gereklidir; veya

(3) Hayati çıkarlarınızı veya başka bir kimsenin çıkarlarını korumak için kullanım gereklidir; veya

(4) Bilgilerinizi kullanma konusunda meşru bir ilgimiz var – örneğin, Hizmetlerimizi sağlamak ve güncellemek için; Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmemiz için Hizmetlerimizi geliştirmek; Hizmetlerimizi korumak için; Sizinle iletişim kurmak için; reklamlarımızın etkinliğini ölçmek, ölçmek ve iyileştirmek; ve kullanıcı tutma ve yıpratma anlayışımızı anlamak için; Hizmetlerimizle ilgili herhangi bir problemi izlemek ve önlemek; ve deneyiminizi kişiselleştirmek; veya

(5) Bize onay verdiniz – örneğin, cihazınıza belirli çerezleri koymadan ve Çerez Politikamızda açıklandığı gibi daha sonra erişip analiz etmeden önce.

Bilgi paylaşımı

Bilgileri Nasıl Paylaşıyoruz?

Kullanıcılarımızın kişisel kişisel bilgilerini satmıyoruz.

Sizinle ilgili bilgileri aşağıda belirtilen sınırlı durumlarda ve gizliliğinize ilişkin uygun korumalarla paylaşıyoruz:

 • İştirakler, Çalışanlar ve Bağımsız Yükleniciler: Hizmetlerimizi sunmamıza ya da bilgileri bizim adımıza işlememize yardımcı olması için sizinle ilgili bilgileri bilmeleri gereken bağlı ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve bağımsız yüklenicilerimiz olan bireylere açıklayabiliriz. . İştiraklerimizden, çalışanlarımızdan ve bağımsız yüklenicilerden, kendileriyle paylaştığımız kişisel bilgiler için bu Gizlilik Politikasını takip etmelerini istiyoruz.
 • Üçüncü Şahıs Satıcıları: Sizinle ilgili bilgileri, bize hizmetlerini sağlamak veya size ya da sitenize hizmet vermek için hakkınızda bilgi sahibi olması gereken üçüncü taraf satıcılarla paylaşabiliriz. Bu grup, Hizmetlerimizi size vermemize yardımcı olan satıcıları (kredi ve banka kartı bilgilerinizi işleyen ödeme sağlayıcıları, e-ticaret işlemleriniz için kullandığınız ödeme sağlayıcıları, sahte ödeme işlemlerini analiz etmemizi sağlayan dolandırıcılık önleme hizmetleri, posta ve e-posta teslimatı gibi) içerir. Sizinle iletişimde kalmamıza yardımcı olan hizmetler, müşteri sohbeti ve e-posta destek hizmetleri sizinle iletişim kurmamıza yardımcı olacak hizmetler, kayıt şirketleri, kayıt defterleri ve etki alanı kayıt hizmetleri sunmamıza izin veren veri emanet hizmetleri ve sitenizde barındırılmıyorsa barındırma sağlayıcınız Automattic tarafından), pazarlama çabalarımızda bize yardımcı olan (örneğin, belirli bir pazarlama hedef grubunu belirlemek veya pazarlama kampanyalarımızı geliştirmek için araçlar sağlamak yoluyla), Hizmetlerimizi (analiz sağlayıcıları gibi) anlamamıza ve geliştirmemize yardımcı olanları ve Web sitemizde bulunan (WooCommerce.com’daki uzantılar gibi) ürünler o örneğin, size teknik veya diğer destek hizmetleri sunmak.Satıcıların, bilgileri paylaşmak için gizlilik taahhütlerini kabul etmelerini istiyoruz. Diğer satıcılar daha spesifik politikalarımızda listelenmiştir (örneğin, Çerez Politikamız ).
 • Yasal ve Düzenleyici Gereklilikler: Mahkeme celbi, mahkeme emri ya da başka bir devlet talebine cevaben hakkınızdaki bilgileri ifşa edebiliriz. WordPress.com kullanıcıları hakkında bilgi taleplerine nasıl cevap verdiğimiz hakkında daha fazla bilgi için, lütfen Yasal Kılavuzumuza bakın . Ek olarak, WordPress.com’a kayıtlı bir etki alanınız varsa, bilgilerinizi Internet Şirketi’ne Atanmış İsimler ve Numaralar (ICANN) yönetmeliklerine, kurallarına veya politikalarına uymak için paylaşabiliriz. Örneğin, etki alanı kaydınıza ilişkin bilgileriniz WHOIS veritabanında bulunabilir veya bilgilerinizi ICANN onaylı Anlaşmazlık Çözümü Hizmet Sağlayıcıları ile paylaşmamız gerekebilir. Lütfen daha fazla bilgi için Etki Alanı Kayıtları ve Gizlilik desteği belgesine bakın.
 • Hakları, Mülkiyetin ve Diğerlerinin Korunması: Açıklamanın, AUTOTTİK’in, üçüncü şahısların veya kamuoyunun mülkiyet veya haklarını korumak için makul bir şekilde gerekli olduğuna inandığımızda, hakkınızdaki bilgileri ifşa edebiliriz.Örneğin, yakın bir ölüm tehlikesi veya ciddi fiziksel yaralanma olduğuna dair bir inancımız varsa, acil durumla ilgili bilgileri gecikmeden ifşa edebiliriz .
 • İş Transferleri: Herhangi bir birleşme, şirket varlıklarının satışı veya işimizin tamamının veya bir kısmının başka bir şirket tarafından devralınmasıyla veya muhtemel olmayan bir durumda, Automattic’in işinden ayrılması veya iflasa girmesi durumunda, kullanıcı bilgilerinin muhtemelen üçüncü bir tarafça devredilen veya devralınan varlıklar. Bu olaylardan herhangi birinin gerçekleşmesi durumunda, bu Gizlilik Politikası bilgilerinize uygulanmaya devam eder ve bilgilerinizi alan taraf bilgilerinizi kullanmaya devam edebilir, ancak yalnızca bu Gizlilik Politikası ile tutarlı olabilir.
 • İzninizle: Bilgileri izninizle veya yönünüzle paylaşabilir ve ifşa edebiliriz.Örneğin, bilgilerinizi sitemize Publicize özelliğimiz aracılığıyla bağladığınız sosyal medya hizmetleri gibi, bize izin verdiğiniz üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.
 • Toplanmış veya Tanımlanmamış Bilgi: Toplanmış veya makul bir şekilde tanımlanmamış bilgileri paylaşabiliriz, böylece bilgiler sizi tanımlamak için makul bir şekilde kullanılamaz. Örneğin, Hizmetlerimizin kullanımı hakkında toplu istatistikler yayınlayabilir ve diğer platformlarda özelleştirilmiş reklam kampanyalarını kolaylaştırmak için e-posta adresinizin karma bir sürümünü paylaşabiliriz.
 • Site Sahipleri: Bir WordPress.com hesabınız varsa ve bir siteyle etkileşime giriyorsanız, bilgileriniz sitenin yöneticileriyle paylaşılabilir. Örneğin, Hizmetlerimizi kullanan bir sitede (WordPress.com’da oluşturulan bir site veya Jetpack çalıştıran bir site gibi) yorum yaparsanız, IP adresiniz ve WordPress.com hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresi, Yorum bıraktığınız sitenin yöneticileri. Veya bir siteye ödeme yaparsanız ( Düzenli Ödemeler gibi ), genel görünen adınız, kullanıcı adınız ve e-posta adresiniz sitenin yöneticileri ile paylaşılabilir.
 • Yayınlanan Destek İstekleri: Bize bir istek gönderirseniz (örneğin, bir destek e-postası veya geri bildirim mekanizmalarımızdan biri aracılığıyla), isteğinizi netleştirmemize veya yanıt vermemize veya bize yardımcı olmamıza yardımcı olmak için bu talebi yayınlama hakkımızı saklı tutarız. diğer kullanıcıları destekleyin.

Genel Olarak Paylaşılan Bilgiler

Kamusallaştırmayı seçtiğiniz bilgiler, tahmin edildiği gibi kamuya açıklanır.

Bu, elbette, herkese açık profiliniz, yayınlarınız, web sitenizde herkese açık hale getirdiğiniz diğer içerikler ve “Beğenileriniz” ve diğer web sitelerindeki yorumlarınız gibi bilgilerin başkalarının kullanımına açık olduğu anlamına gelir. görünümler!

Örneğin, genel profilinize yüklediğiniz fotoğraf veya bir tane yüklemediyseniz varsayılan bir resim, G lobally R Tanıtılmış Avatarınız mı, yoksa Gravatar mı? :).Gravatar’ınız, diğer herkese açık profil bilgileriyle birlikte, WordPress.com hesabınıza giriş yaparken diğer kullanıcıların web sitelerinde yaptığınız yorumlar ve “Beğeniler” ile birlikte görüntülenecektir. Gravatar + genel profil bilgileriniz, hesabınızla ilişkilendirilen e-posta adresiyle kullandığınız e-posta adresiyle aynıysa, yorumlarınız, “Beğeniler” ve Gravatar hizmetimizi kullanan web sitelerindeki diğer etkileşimlerle birlikte görüntülenebilir diğer web sitesi.

Ayrıca, bu verileri Firehose abonelerine sunmak için, içeriğini görüntüleyen ve analiz edebilen (tümü Hizmet Şartlarımıza tabi), bazı sitelerden “Firehose” genel veri akışı (gönderiler ve yorumlar gibi) sağlarız. halka açık olarak yeniden yayınlama hakkına sahip değilsiniz.

Genel bilgiler ayrıca arama motorları tarafından indekslenebilir veya üçüncü taraflarca kullanılabilir.

Neyi paylaşmak istediğinize karar verirken lütfen tüm bunları aklınızda bulundurun.

Bilgiyi Ne Kadar Sürede Tutuyoruz?

Topladığımız ve kullandığımız amaçlar için bilgiye artık ihtiyaç duymadığımızda – bilgiyi artık nasıl kullanmamız gerektiğine – genellikle Bilgiyi Nasıl ve Niçin Kullandığımız – bölümünde açıklandığı gibi tutmaya devam ediyoruz – ve yasal olarak saklamaya devam etmemiz gerekmiyor .

Örneğin, bir ziyaretçiyle ilgili bilgileri kaydeden web sunucusu günlüklerini, yaklaşık 30 gün boyunca ziyaretçinin IP adresi, tarayıcı türü ve işletim sistemi gibi Automattic web sitelerinden birine kaydederiz. Diğer zamanların yanı sıra, Automtic web sitelerine giden trafiği analiz etmek ve web sitelerimizden birinde bir şeyler ters giderse sorunları araştırmak için günlükleri bu süre zarfında tutarız.

Başka bir örnek olarak, WordPress.com sitenizdeki bir yayını, sayfayı veya yorumu sildiğinizde, fikrinizi değiştirdiğiniz ve söz konusu içeriği geri yüklemek istediğinizde otuz gün boyunca Çöp Kutusu klasörünüzde kalır; hiç eğlenceli değil.Otuz gün dolduktan sonra, silinen içerik temizlenene kadar yedeklerimizde ve önbelleklerimizde kalabilir.

Güvenlik

Hiçbir çevrimiçi hizmet% 100 güvenli olmasa da, sizinle ilgili bilgileri yetkisiz erişime, kullanıma, değiştirmeye veya imha etmeye karşı korumak için çok çalışıyoruz ve Hizmetlerimizi potansiyel güvenlik açıkları ve saldırılara karşı izlemek gibi makul önlemler almak için çalışıyoruz.

Hesabınızın güvenliğini artırmak için, İki Adımlı Kimlik Doğrulama gibi gelişmiş güvenlik ayarlarımızı etkinleştirmenizi öneririz.

Seçimleri

Sizinle ilgili bilgi söz konusu olduğunda birkaç seçeneğiniz var:

 • Sağladığınız Bilgileri Sınırlandırın: Bizimle bir hesabınız varsa, isteğe bağlı hesap bilgilerini, profil bilgilerini ve işlem ve fatura bilgilerini vermemeyi seçebilirsiniz. Lütfen bu bilgileri sağlamazsanız, Hizmetlerimizin bazı özelliklerinin – örneğin, ücretli, premium temaların – erişilebilir olamayabileceğini unutmayın.
 • Mobil Cihazınızdaki Bilgilere Erişimi Sınırlandırın: Mobil cihazınızın işletim sistemi, mobil uygulamalarımız aracılığıyla depolanan bilgileri veya konum bilgilerini toplama olanağımızı kesebilmenizi sağlamalıdır. Bunu yaparsanız, belirli özellikleri kullanamayabilirsiniz (örneğin fotoğrafa yer eklemek gibi).
 • Pazarlama İletişimini Kaldırma: Bizden promosyon iletişimi almayı tercih edebilirsiniz. Sadece bu iletişim talimatlarını takip edin veya bize bildirin.Promosyonel iletişimi reddetmek isterseniz, size hala hesabınız ve yasal bildirimleriniz gibi diğer iletişimler gönderebiliriz.
 • Tarayıcınızı Tanımlama Bilgilerini Reddetmek için Ayarlayın: Şu anda, Automattic tüm Hizmetlerimizdeki sinyalleri “izlemiyor” yanıt vermiyor. Bununla birlikte, tarayıcınızı, Automattic web sitelerini kullanmadan önce tarayıcı çerezlerini kaldırmak veya reddetmek üzere ayarlamayı seçebilirsiniz; ayrıca, Automattic web sitelerinin belirli özelliklerinin çerezler yardımı olmadan düzgün şekilde çalışmamasının dezavantajı vardır.
 • Hesabınızı Kapatın: Gittiğinizi görmek çok üzülürken, Hizmetlerimizi kullanmak istemiyorsanız 😦 😦 😦 :(, hesabınızı kapatabilirsiniz (örneğin, burada , WordPress.com hesapları için). Lütfen, hesabınızı kapattıktan sonra, yukarıda Ne Kadar Koruduğumuzu Anladığımız şekilde açıkladığınız gibi – örneğin, yasal zorunluluklara uymak (veya bunlara uyumu göstermek) makul bir şekilde gerekli olduğunda, bilgilerinizi tutmaya devam edebileceğimizi unutmayın. yasa uygulama talepleri gibi veya meşru ticari çıkarlarımız için makul olarak ihtiyaç duyulması gibi.

Haklarınız

Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği (AKA, “GSYİH”) kapsamına girenler de dahil olmak üzere, bazı ülkelerde bulunuyorsanız, veri koruma yasaları, kişisel bilgilerinizle ilgili olarak, haklarını içeren yasalar:

 • Kişisel verilerinize erişim isteyin;
 • Kişisel verilerinizin düzeltilmesini veya silinmesini isteyin;
 • Kişisel verilerinizin kullanılmasına ve işlenmesine bizim itirazımız;
 • Kişisel verilerinizin kullanımını ve işlenmesini sınırlamamızı isteme; ve
 • Kişisel verilerinizin taşınabilirliğini isteyin.

Hesap ayarlarınızı ve sunduğumuz araçları kullanarak kişisel verilerinize genellikle erişebilir, bunları düzeltebilir veya silebilirsiniz, ancak bunu yapamıyorsanız veya diğer haklardan biri hakkında bizimle iletişime geçmek istiyorsanız, aşağıya ilerleyin Bize nasıl ulaşacağımızı, bize nasıl ulaşacağımızı öğrenin.

AB bireyleri ayrıca bir devlet denetleme otoritesine şikayette bulunma hakkına sahiptir.

Kontrolörler ve Sorumlu Şirketler

Automattic Hizmetleri dünya çapında. Farklı Otomotiv şirketleri, kişisel bilgilerin kontrolörüdür (ya da kontrolörüdür), yani belirli bir hizmete ve Hizmetlerimizi kullanan bireyin konumuna dayanarak bu bilgilerin işlenmesinden sorumlu olan şirketlerdir.

Kullandığınız Servislere bağlı olarak, birden fazla şirket kişisel verilerinizin denetleyicisi olabilir. Genel olarak, “denetleyici”, kullandığınız ürün veya hizmet için Hizmet Şartları kapsamında sizinle sözleşme içine giren Otomatik şirketidir. Ek olarak, ABD merkezli şirketimiz olan Automattic Inc., dünya çapındaki tüm Hizmetlerimizdeki bazı işlem faaliyetlerinin denetleyicisidir.

Aşağıdaki çizelgede kişisel bilgilerinizin işlenmesi için kontrolörler açıklanmaktadır.Avustralya, Kanada, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda ve Avrupa kıtasında bulunan tüm ülkeleri ifade etmek için “Belirlenmiş Ülkeler” terimini kullanıyoruz.

Belirtilen Ülkeler dışında ikamet ediyorsanız (WooCommerce.com’da sunulanlar dışındaki servisler için):Otomatik A.Ş.
60 29. Sokak # 343
San Francisco, CA 94110
Belirtilen Ülkelerde ikamet ediyorsanız (WooCommerce.com’da sunulanlar dışındaki servisler için):Aut O’Mattic A8C İrlanda Ltd.
İş Merkezi, 1 Nolu Aşağı Belediye Başkanı Sokağı
Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezi
Dublin 1, İrlanda Automattic Inc. ayrıca, Aut O’Mattic A8C Ireland Ltd. tarafından sağlanan Servislerle ilgili bazı işlem faaliyetlerinin kontrolörüdür.
WooCommerce.com’da sunulan Hizmetlerimizi kullanıyorsanız:Kabarcıklar Yönetimi (Pty) Ltd (WooCommerce.com)
Birim A206, Eski Bisküvi Değirmeni (TOBM)
373 – 375 Albert Yolu, Woodstock
Cape Town, Güney Afrika Automattic Inc. ayrıca Bubblestorm Management (Pty) Ltd (WooCommerce.com) tarafından sağlanan Servislerle ilgili bazı işlem faaliyetlerinin kontrolörüdür.

Bize nasıl Ulaşılır

Bu Gizlilik Politikası hakkında bir sorunuz varsa veya yukarıdaki Haklarınız bölümünde belirtilen hakların herhangi biri hakkında bizimle iletişime geçmek istiyorsanız , lütfen bizimle iletişime geçin .

Bilmeniz Gereken Diğer Şeyler (Okumaya Devam Edin!)

Bilgi Aktarma

Automattic’in Hizmetleri dünya çapında sunulduğundan, AB’deki Hizmetleri kullanırken işlediğimiz bilgiler sizin için çalışan Avrupa Ekonomik Bölgesi (AÇA) dışında çalışan kişiler tarafından, diğer üyeler tarafından kullanılabilir, depolanabilir ve / veya erişilebilir olabilir. şirketler grubumuzdan veya üçüncü taraf veri işlemcilerinden. Bu, Bilgileri Nasıl ve Neden Kullandığımız bölümünde listelenen amaçlar için gereklidir. AÇA dışındaki kuruluşlara hakkınızdaki bilgileri verirken, alıcının kişisel bilgilerinizi, geçerli yasaların gerektirdiği şekilde bu Gizlilik Politikasına uygun şekilde yeterince korumasını sağlamak için uygun önlemleri alacağız. Bu önlemler şunları içerir:

 • ABD merkezli kuruluşlar durumunda, Avrupa Komisyonuna girmek, onlarla standart sözleşme düzenlemelerini onayladı ya da AB-ABD Gizlilik Kalkanı’nakaydolduklarını sağlamak; veya
 • AÇA dışındaki diğer ülkelerde bulunan kuruluşlar için, Avrupa Komisyonuna girmek, onlarla standart sözleşme düzenlemelerini onayladı.

AB’den aktarırken kişisel bilgilerinizi korumak için attığımız adımlar hakkında daha fazla bilgi isteyebilirsiniz.

Başkaları Tarafından Sağlanan Reklamlar ve Analytics Hizmetleri

Hizmetlerimizden herhangi birinde görünen reklamlar, reklam ağları tarafından yayınlanabilir. Diğer taraflar da Hizmetlerimiz aracılığıyla analitik hizmetler sağlayabilir. Bu reklam ağları ve analiz sağlayıcıları, Hizmetlerimizi ve diğer web siteleri ve çevrimiçi hizmetler arasında kullanımınız hakkında bilgi toplamak için izleme teknolojileri (çerezler gibi) ayarlayabilir. Bu teknolojiler, bu üçüncü tarafların, sizinle veya cihazınızı kullanan başkaları hakkında bilgi derlemesi için cihazınızı tanımalarını sağlar. Bu bilgiler bize ve diğer şirketlere, diğer şeylerin yanı sıra, kullanımı analiz edip izlememize, belirli içeriğin popülaritesini belirlememize ve ilgi alanlarınıza daha iyi hedeflenmiş reklamlar sunmamıza olanak tanır.Lütfen bu Gizlilik Politikasının yalnızca Automattic tarafından bilgi toplanmasını kapsadığını ve üçüncü taraf reklamverenlerin veya analitik sağlayıcıların bilgi toplamasını kapsamaz.

Üçüncü Parti Yazılım ve Servisler

Üçüncü taraflar, üçüncü taraf eklentileri, katıştırmalar veya diğer üçüncü taraf yazılımları veya hizmetleri tarafından sağlanan hizmetleri sağlayan WooCommerce uzantılarını kullanmak istiyorsanız, onlarla etkileşim kurduğunuzda kendinizle ilgili bilgi sağlayabileceğinizi unutmayın (veya site ziyaretçileri) bu üçüncü taraflara. Örneğin, bazı üçüncü taraf hizmetleri, örneğin (sizin, ziyaretçilerinizin veya müşterilerinizin) verilerinize, örneğin bir piksel veya çerez aracılığıyla erişim talep edebilir veya isteyebilir. Üçüncü taraf hizmetini kullanır veya erişim izni verirseniz, verilerinizin üçüncü tarafın gizlilik politikası ve uygulamalarına uygun olarak ele alınacağını lütfen unutmayın. Bu üçüncü taraflara sahip değil veya kontrol etmiyoruz ve yazılım veya hizmetleri kullanmadan önce gözden geçirmeniz gereken bilgilerin toplanması, kullanılması ve paylaşılmasıyla ilgili kendi kurallarına sahipler.

Kullanıcılarımızın Web Sitelerini Ziyaretçiler

Ayrıca, kullanıcılar adına ve kullanıcı anlaşmalarımıza uygun olarak, kullanıcıların web sitelerine gelen ziyaretçiler hakkındaki bilgileri işleriz. Lütfen bu bilgileri kullanıcılarımız adına web siteleri için işleme koymamızın bu Gizlilik Politikası kapsamında olmadığını unutmayın. Kullanıcılarımızı kişisel bilgilerin veri toplama, kullanma ve paylaşma konusundaki uygulamalarını doğru bir şekilde açıklayan bir gizlilik politikası yayınlamalarını teşvik ediyoruz. İsterseniz, kullanıcılarımız adına topladığımız veriler hakkında Gizlilik Bildirimi bölümünden daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Gizlilik Politikası Değişiklikleri

Değişikliklerin çoğunun küçük olmasına rağmen, Automattic Gizlilik Politikasını zaman zaman değiştirebilir. Automattic, Gizlilik Politikasındaki herhangi bir değişiklik için ziyaretçileri bu sayfayı sık sık kontrol etmeye teşvik eder. Değişiklik yaparsak, aşağıdaki değişiklik günlüğünü gözden geçirerek sizi uyarırız ve bazı durumlarda ek bildirim yapabiliriz (örneğin ana sayfamıza veya WordPress.comBlog’umuza bir açıklama eklemek veya size e-posta yoluyla bir bildirim göndermek gibi) veya gösterge tablonuz). Gizlilik Politikamızdaki bir değişiklikten sonra Hizmetleri daha da kullanmanız, güncellenen politikaya tabi olacaktır.

Bu kadar! Okuduğunuz için teşekkürler.

Günlüğü değiştir

 • 31 Mayıs 2019: Düzenli Ödemeler özelliğine ilişkin bilgiler dahil edildi.
 • 1 Nisan 2019: Happy Tools için bilgi eklendi.
 • 13 Mart 2019: Mevcut bölümlere, örneğin ICANN politikaları ve bizimle iletişim kurduğunuzda ne saklayabileceğimiz hakkında açıklamalar ve ek detaylar eklendi.
 • 1 Şubat 2019: Longreads için eklenmiş bilgiler ve Longreads hesaplarına ilişkin ek bilgiler.
 • 6 Kasım 2018: Kalabalık olarak yeniden markalanan Polldaddy’ye yapılan referanslar kaldırıldı.
 • 24 Eylül 2018: Simplenote, Simperium, Cloudup ve Lean Domain Arama ile ilgili bilgiler dahil edildi.
 • 25 Mayıs 2018: Uygulamalarımızı netleştirmek için daha spesifik bilgiler eklendi, Crowdsignal ve Woocommerce.com hizmetleri için bilgiler eklendi ve AB Genel Veri Koruma Yönetmeliğinin gereklerini yansıtacak bilgiler eklendi.
 • 3 Ocak 2018 : Politikayı basitleştirmeye ve uygulamalarımızı netleştirmeye yardımcı olmak için baştan sona revize edildi ve yeniden düzenlendi .
 • 22 Ağustos 2017: “Diğer Kaynaklardan Topladığımız Bilgiler” bölümü eklendi.
 • 2 Kasım 2016 : Kaçırılan spam olarak gönderilen yorumların gelecekteki performansı artırmak için Akismet tarafından saklandığını ekledi.
 • 18 Şubat 2015: Creative Commons lisansı 2.5’ten 4.0’a güncellendi.
 • 18 Eylül 2013: Blog yorumcusu e-posta adreslerinin, yorumun bırakıldığı blog yöneticilerine açıklandığını ekledi.
 • 1 Şubat 2011: Açıklaştırılmış mahkeme dili ve İş Transferleri paragrafı eklendi
 • 3 Ocak 2011: Mahkeme emri ve mahkeme celbi açıklaması eklendi
 • 1 Temmuz 2010: Ne zaman toplandıklarını ve yorum yapan IP’lerin blog yöneticileri tarafından görülebildiğini açıklamak için IP adresleriyle ilgili gözden geçirilmiş paragraf
 • 29 Ekim 2009: Akismet yorum saklama politikasını açıklamak için Yorum paragrafı eklendi
 • 10 Mart 2009: Üçüncü taraflardan gelen reklamların çerezleri kullanabileceğini bildiren kullanıcıları uyarmak için Reklamlar paragrafı eklendi.

Metnin orijinali için: https://automattic.com/privacy/

Gizlilik ve Çerezler: Bu sitede, yorum ve iletişim formları doldurulurken; sizlerden ad, soyad, mail, telefon ya da adres gibi iletişim bilgileri alınmakta ve çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz. Çerez Politikası Gizlilik Politikası

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close